Warto dzieci uczyć baletu

Balet to niezwykle piękna forma tańca. Wywodzi się z renesansowej Italii. Rozwijał się on na przestrzeni wieków w różnych częściach świata. Dziś jest wysoko technicznym rodzajem tańca, który posiada typową dla siebie terminologię. Jest on nauczany w szkołach baletowych na całym świecie.

Kiedy zacząć naukę baletu?

Im wcześniej rozpocznie się naukę tańca klasycznego, tym większe będą jej efekty. Dlatego naukę baletu warto zacząć od najmłodszych lat. Na zajęciach dla najmłodszych tancerzy często można spotkać się z nauką przez zabawę. Ważne jest, aby dziecko na zajęcia chodziło chętnie a nauka sprawiała mu dużo radości. W czasie lekcji dla dzieci, instruktorzy kładą główny nacisk na umuzykalnianie, rytm oraz koordynacje ruchowo – słuchowo – wzrokową. Poprzez te elementy maluchy przygotowywane są do opanowania w późniejszych latach technik typowo baletowych.

Na co warto zwrócić uwagę szukając zajęć z baletu?

W wielu większych i mniejszych miastach można znaleźć zajęcia oferujące naukę tej formy tańca. Spotkamy się z nimi zarówno w profesjonalnych szkołach tańca, jak i w mniejszych ośrodkach, jak ogniska muzyczne czy domu kultury. Często szukamy po prostu zajęć, które noszą nazwę balet dla dzieci Warszawa. Stolica jest zapewne miastem, gdzie trafimy na dużą różnorodność takich zajęć. Wybierając odpowiednie zajęcia dla naszych podopiecznych, warto pamiętać o kilku istotnych czynnikach, takich jak:

  • wykwalifikowana kadra (zarówno muzycznie, jak i pedagogicznie)
  • ilość zajęć oferowanych przez placówkę
  • sposób prowadzenia zajęć
  • komfort warunków w jakich są prowadzone zajęcia
  • liczebność grup

Jakie są korzyści z zajęć baletowych dla dzieci?

Każdy rodzaj zajęć ruchowych przynosi dzieciom wiele korzyści. Zarówno jeśli chodzi tu o najmłodsze, kilkuletnie dzieci, jak i te straszę. Zajęcia baletowe dla maluchów, to przede wszystkim, podstawowe ćwiczenia taneczne, które są wzbogacane o muzyczną zabawę. Wpływają one na postawę dziecka, jego równowagę oraz wzmacniają ciało. Balet w znacznym stopniu rozwija koordynację ruchową, wspomaga zapobieganiu wadom postawy i płaskostopiu. Taniec klasyczny uczy dzieci płynności ruchów, wdzięku i zręczności. Wpływa on również na poprawę koncentracji i samodyscypliny oraz zachęca dzieci do własnej inwencji twórczej. Jest to świetny sposób na rozładowania dziecięcej energii. Balet dla dzieci uwrażliwia maluchy na muzykę i wprowadza je w świat piękna. Z kolej przygotowanie do występów na scenie i same występy, są świetnym sposobem na oswajanie się dziecka ze scena i pokonywanie nieśmiałości. Poprzez takie występy maluchy zdobywają pewność siebie i wzrasta ich pozytywna samoocena.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *